Étterem ajánló
Fürdők
Top 10 látnivaló
Partnereink
HUSZÁR
A Huszár Étterem mindössze egy rövid, 5-10 perces sétára található a Szállodánktól. Az étterem magyaros ételválasztékkal, hazai borokkal várja vendégeit. Minden csütörtök és vasárnap esténként szolid élőzenével teszik még egyedibbé a hangulatot. Akár csak egy rövid ebédre, egy gyertyafényes vacsorára, vagy egy családi találkozóra tér be hozzájuk, biztosak vagyunk benne, hogy felejthetetlen élményben lesz részük.
1081 Budapest, Köztársaság tér 22.
E-mail: asztalfoglalas@huszaretterem.hu
Nyitva tartás: H-V: 12:00 – 22:00
ASZU
Egy modern konyha, amely a hagyományokat tiszteletben tartva tekint Tokajból a világra.
Ahol a borlap számos, kizárólag nálunk kóstolható különlegességet tartogat, ahol a szerviz az apró részletekre is kiterjedő kedves odafigyelést jelenti és ahol a művészi fafaragványokkal és az arannyal gazdagon díszített enteriőr a koncepció szerves részét képezve együttesen teszi felejthetetlenné az estét.
És hogy valóban siker koronázza törekvéseinket?
Jöjjön el és bizonyosodjon meg róla Ön is, mi sok szeretettel várjuk!
1051 Budapest, Sas str. 4
aszu@aszurestaurant.com
Nyitva: 12:00 – 24:00 (minden nap)
GUNDEL ÉTTEREM
A Gundel egyet jelent a magyar gasztronómia és a magyar vendéglátás történetével. Az alapító Gundel Károly megszelídítette a magyar konyhát és ötvözte azt a szélesedő világból érkező behatásokkal. Zseniális érzékkel alkalmazta a modern gasztronómiai technológiát. Úttörő munkájával felhelyezte Magyarországot a világ gasztronómiai térképére. A new yorki világkiállítás Gundel Étterméről azt írta a New York Times, hogy az többet tett Magyarország jó híréért, mint egy hajórakomány idegenforgalmi prospektus. A Gundel népszerűségének a titka az utánozhatatlan vendégszeretet, a miliő, amely körbeveszi az embert, a tradíció, ami áthatja az épületet, valamint a legjobb alapanyagokkal dolgozó, folyamatosan megújulni képes konyha.
1146 Budapest, Gundel Károly út 4
Email: info@gundel.hu
Nyitva tartás: H-V 12:00 – 24:00
HALÁSZBÁSTYA ÉTTEREM
A Halászbástya Étterem egész évben várja kedves vendégeit változatos szolgáltatásaival. Főbejáratuk a Halászbástya épületegyüttesének jobb oldalán, a Mátyás Templom háta mögött található. A gyönyörű kovácsoltvas kapun keresztül az egész évben üzemelő Halászbástya Étterembe jutunk, ahol elrendezéstől függően, 2 szinten 120 fő tud kényelmesen helyet foglalni. Az étterem konyhája nagy becsben tartja a tradicionális magyar ételeket, de emellett nem riadnak vissza a modern konyhatechnológiák alkalmazásától sem. A Parlament látványa, a pesti háztetők, a Bazilika kupolája felejthetetlen élményt nyújt. Minden délután cigányzenekar játszik nemzetközi és magyar slágereket, segít kipihenni a mindennapi rohanás fáradalmait. Hangulatos esti vacsorák, borozások kitűnő helyszíne hazai és külföldi vendégek számára egyaránt.
1014 Budapest, Budai Vár – Halászbástya
Email: info@halaszbastya.eu
Nyitva tartás: H-V 12:00 – 23:30
PAPRIKA
A Paprika étterem egyike a kevés autentikus magyaros éttermeknek, ahol megtapasztalhatjuk, hogy milyen az igazi magyar vendéglátás. Ha szereti a hatalmas adagokat semmiképp ne hagyja ki ezt az éttermet. Változatos étlapjukról közel 70 fogás közül választhatunk, amelyek között különböző vadhúsokból készült ételeket is találhatunk. Az étterem további erőssége, hogy a jó minőségű fogásokat pénztárcabarát áron kínálják a kedves vendégeknek.
1071 Budapest, Dózsa György út 72.
Nyitva tartás: H-V 12:00 – 23:00
ROSENSTEIN
A barátságos családi étterem mindössze egy 10 perces sétára található szállodánktól. A Rosenstein étterem magyaros és nemzetközi menüvel várja kedves vendégeit. Az étterem különleges jellemzője az, hogy minden fogást kóser módon állítanak elő. A finomételek mellett széleskörű és kitűnő borválasztékkal rendelkezik, mely még vonzóbbá teheti az éttermet számunkra. A barátságos éttermet Rosenstein Tibor és fia Rosenstein Robi 1996 -ban nyitotta meg és azóta is magas szintű standardok alapján dolgoznak. A vendéglátóhely erőfeszítéseit a Dining Guide magazin is elismerte és 2012-ben a Rosenstein éttermet felvette a legjobb éttermek sorába.
1087 Budapest, Mosonyi utca 3.
Email: rosenstein@t-email.hu
Nyitva tartás: H – Szo 12:00 – 23:00, Vasárnap: Zárva
RÉZKAKAS
Rézkakas is situated only a few steps from the St. Stephen’s Basilica. For those who visit the famous Váci street, Rezkakas is a perfect choice. The restaurant provides the most typical hungarian plates and furthermore you can taste international dishes also. A virtuoso gypsy band takes care about an enjoyable atmosphere every evening. The „gourmet shop” of the restaurant offers a wide range of hand-made Hungarian products. The elegant restaurant has a nice, comfortable terrace as well.
1051 Budapest, Sas utca 3.
Email: info@rezkakasbistro.hu
Nyitva tartás: H-V 12:00 – 24:00
FIRKÁSZ
Az egyedi hangulatú étterem Budapest belvárosában található. A hét minden napján este hét órától egy kiváló bárzongorista teszi még egyedibbé a Firkász étterem atmoszféráját. Hétköznaponként korlátlan büféétkezésre van lehetőségünk. Változatos étlapjuk mellet figyelmükbe ajánljuk a „Hétről hétre ajánljuk” menüsort is ahonnan válogatottan jó fogások közül csemegézhetünk. Az ételek mellett nagyszerű magyar borokat és söröket fogyaszthatunk a Firkászban.
1136 Budapest, Tátra utca 18.
Email: firkasz@firkasz-etterem.hu
Nyitva tartás: H-V 12:00 – 23:00
Budapest, a fürdők városa
Budapest Fürdőváros. Fővárosunk megtisztelő jelzője nem szokványos. A megnevezés jelző értékű, éppúgy, mint a rangos családok, közösségek számára odaítélt megkülönböztető cím, valaminek az értékelése s viselőjének a privilégiuma. A “Budapest Fürdőváros” elnevezés hosszú folyamat következménye, a város természeti kincseinek rangra emelése. A forrásokat már ősidők óta szenthelynek kijáró tisztelet övezte. A vallási tartalommal összekötött fürdés szokása a keleti népeknél, a hindi vallás követőinél volt először megfigyelhető. A fürdőkultúra legősibb, mintegy ötezer év előtti leletét az Indus folyó melletti völgyekben tárták fel, ahol ezt az ősi rítust, illetve kultúrát már vízvezetékek, fürdőszobák és fürdőmedencék is jellemezték. Valamikor régen az éltető víz új tartalmat, értelmet kapott, s a lelkük, hitük megtisztulásán túl a test betegségeinek gyógyítását is várták tőle.
DAGÁLY
A fürdő 1948-ban nyitotta meg kapuit, amely a későbbiek során kibővítettek. Vízbázisát akkoriban az 1944-ben fúrt kút biztosította, amellyel végre hasznosították a Duna medre alatt lelt, és a Duna vizébe elfolyó termálvizeket. 1970-től a Széchenyi Gyógyfürdő vizét vezették ide, mellyel a Dagály is a gyógyfürdők sorába lépett, és azóta is széles körű gyógyszolgáltatást biztosít vendégei részére. Jelenleg 10 különböző formájú és hőmérsékletű medence található a kellemes, festői környezetben.2000-ben a strand területén található 2 nagy méretű termál ülőmedencét átépítették 4 modern vízszűrő-forgató berendezéssel ellátott medencévé, melyek gyermek-, termál-, ülő-, élmény- és oktatómedencékként üzemelnek. Az élménymedence számos szolgáltatást – pl. sodrófolyosó, pezsgőágy, whirlpool, nyakzuhanyok, buzgárok, tocsogós napozók – nyújt a fürdeni vágyóknak. 2002 nyarán megújult a gombamedence és a vese alakú medence, melyeket a tengerpart zúgását utánzó egyedi koncentrikus hullámokat keltő hullámgépekkel láttak le.Cím: 1138 Budapest, Népfürdő utca 36.
Cím: 1138 Budapest, Népfürdő utca 36.
Telefon: 00 36 1 452 4556
http://dagalyfurdo.hu/
GELLÉRT
A gyógyfürdő területén feltörő “csodahatású” forrásokról már a XV. századból is találunk feljegyzéseket. A későbbiekben a törökök is kedvelték, mivel nagyobb és forróbb vizű volt, mint a korabeli budai fürdők. A XVII. században Sárosfürdőnek nevezték a medencék fenekén leülepedett, a forrásvízzel feltörő finom forrásiszap miatt. A világszerte ismert és a külföldiek által igen kedvelt, szecessziós stílusban épült Gellért Gyógyfürdő és Szálló 1918-ban nyitotta meg kapuit, majd 1927-ben a hullám strandfürdővel és 1934-ben a pezsgőfürdővel bővült. A napjainkban végzett korszerűsítések során az uszodában levő ülőmedence, a kültéri ülőmedence és a gyermekmedence megújult: korszerű vízszűrő-forgató berendezéssel lettek ellátva. Ma a Gellért Gyógyfürdőben szinte valamennyi gyógyszolgáltatás igénybe vehető. Komplex gyógyfürdőellátást biztosító részleggel (nappali kórház), inhalatóriummal rendelkezik.
Cím: 1118 Budapest, Kelenhegyi út 4.
Telefon: 00 36 1 466 6166
http://www.gellertbath.hu/
KIRÁLY
A fürdő építését a török hódoltság ideje alatt, Arszlán budai pasa kezdte meg 1565-ben és utóda, Szokoli Musztafa fejezte be. A Király Gyógyfürdőnek nem volt és ma sincs közvetlen melegvízbázisa. A törökök azért építették messze a forrásoktól a fürdőt, hogy egy esetleges ostrom idejére is biztosítva legyen a fürdés lehetősége, várfalon belül. Vizét akkor is és ma is a jelenlegi Lukács Fürdő környékéről biztosították. Buda visszafoglalását követően, 1796-ban, a fürdő a König család birtokába került, ők építették át mai formájára ötvözve a régit az újjal, megőrizve műemlék-voltát. A fürdő magyarosított nevét is a családról kapta. A II. világháborúban a fürdő megrongálódott. Teljes felújítására 1950-ben került sor. Egyik medencéje ma is a középkori kupolás teremben van, így a látogatás mindenképpen történelmi emlékeket idéz. 4 medencéje, gőzkamra, szaunák és kádfürdő is kipróbálható.
Cím: 1027 Budapest, Fő utca 84.
Telefon: 00 36 1 202 3688
http://en.kiralyfurdo.hu/
LUKÁCS
A mai Lukács Fürdő ősét a XII. században betegápolással foglalkozó Szent János-lovagok építettek. A török korban is működött a fürdő, de a feltörő források energiájának a lőporgyártásban és a gabonaőrlésben vették nagyobb hasznát, ugyanis őrlő malmot működtettek. 1884-ben Palotay Fülöp megvásárolta a kincstártól és gyógyszállót létesítettek és átépítették az uszodát. A világ minden tájáról érkeztek ide a gyógyulni vágyók, akik a sikeres gyógykúrát követően márvány hálatáblákat helyeztek el a fürdő udvarának falán.1999-ben került sor az uszodai szabadtéri medencék korszerűsítésére. Ennek során élménymedencét hoztak létre, melyben megtalálható a sodrófolyosó, a víz alatti pezsegtetés, a nyakzuhany, az ülőpadokba rejtett, hátat masszírozó vízsugár, whirlpool, buzgárok, pezsgőágy és még sok más, eddig kevésbé ismert szolgáltatás. A Lukácsnak kiemelt vendégköre van, több ismert művész, politikus, közéleti szereplő kedvelt helye.
Cím: 1023 Budapest, Frankel Leó utca 25-29.
Telefon: 00 36 1 326 1695
http://en.lukacsfurdo.hu/
RUDAS
Az egyetlen termálfürdő, amely már 1520 óta működik. Azóta többször átalakították és felújították, de így is ez a legidősebb hagyományos uszoda a városban. A Rudas a Gellért-hegy szikláitól néhány lépésnyire helyezkedik el, a Hungária, Attila és Juventus forrásoknál. Az ország török megszállása idején építették a törökfürdőt, a gyógyfürdőt később, a XIX. század végén alakították ki. A mintegy 500 éves múltra visszatekintő fürdőt 2005-ig kizárólag csak férfiak látogathatták. A női és férfi napokon fürdőruha nem kötelező, bár vászonkötény jár a jegyhez. A fürdő szolgáltatásait a nők keddenként, illetve hétvégén, társas fürdőzés keretében vehetik igénybe. Az épület belsejében egy tökéletesen helyreállított, eredeti törökfürdőt talál, nyolcszögletű medencével, melyet a kupolán átszűrődő napfény kellemes világít meg. Az erős gőz, a különböző hőmérsékletű medencék mind a vendégek kényelméről, a tökéletes fürdőélményről gondoskodnak.
Cím: 1013 Budapest, Döbrentei tér 9.
Telefon: 00 36 1 356 1010
http://en.rudasfurdo.hu/
SZÉCHENYI
A Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda, becenevén a „Szecska”, Budapest és egyben Európa legnagyobb fürdőkomplexuma. Zsigmondy Vilmos, a kor nagyhírű bányamérnöke előzetes tanulmányozás után arra a következtetésre jutott, hogy Pest városában egy artézi kút sikeres fúrása legnagyobb valószínűséggel a Városligetben valósítható meg. Az elképzelést Pest város közgyűlése 1868. március 4-én elfogadta. A kút fúrásának helyéül a városligetet jelölték ki (a mai Hősök terén, Árpád fejedelem lovas szobra előtti részen). A kút fúrása 1868 novemberében kezdődött el és 1878 januárjában fejeződött be. A fürdő építését 1909-ben kezdték meg Czigler Győző tervei alapján. A fürdőt, amelyet addig Artézi fürdő néven emlegettek, 1913. június 13-án nyitották meg, már Széchenyi gyógyfürdő néven. A Széchenyi Gyógyfürdő gyógyvize Budapest második legmélyebb kútjából 1246 méter mélyről 76 °C hőmérsékleten érkezik a felszínre. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően mára 21 medence közül választhatnak a vendégek. Az élménymedencében sodrófolyosó, víz alatti pezsegtetés, nyakzuhany és az ülőpadokba rejtett, hátat masszírozó vízsugár működik. A hagyományos gyógyszolgáltatások mellett számos wellness szolgáltatást is tartalmaz a belépőjegy ára, mint például kondicionáló terem, szaunák, aerobic, vízi torna.
Cím: 1146 Budapest, Állatkerti krt 11.
Telefon: 00 36 1 363 3210
http://www.szechenyibath.hu/
A BUDAI VÁR ÉS A MÁTYÁS-TEMPLOM
A budai Vár és a teljes várnegyed Budapest leghíresebb és egyik leglátogatottabb turisztikai nevezetessége. A királyi palota az ország egyik szimbóluma; a XIII. századtól csaták, háborúk színhelye. A Várnegyedben három templom – köztük a Szentháromság téren álló Mátyás-templom vagy Budavári Koronázó Főtemplom, nagy történelmi múltra visszatekintő műemlék, Budapest egyik legszebb és leghíresebb katolikus temploma –, öt múzeum, több történelmi jelentőségű épület, emlékmű és színház is van. A Halászbástyáról és a Nemzeti Galéria előtti térről fenséges a panoráma, a Duna egyik legszebb szakasza látható innen.
LÁNCHÍD
A magyar főváros első, ma már műemlék hídja, háttérben a budai Várral csodálatos látvány, ami sok turistát csalogatott már Budapestre. A korábbi két külön várost, Pestet és Budát összekötő első kőhídját Gróf Széchenyi István felkérésére William Tierney Clark tervező és Adam Clark kivitelező építették meg 1839–1849 között. Sok más hídhoz hasonlóan a világháborús pusztításokat ez a dunai híd sem élte túl, 1949-ben, elkészültének és megnyitásának 100. évfordulóján építették újjá. A látogatóknak lehetősége van a budai oldalon található alagút tetejére gyalog is feljutni, ahonnan magával ragadó látkép nyílik a Dunára és a pesti oldal legszebb részére. A Lánchíd az UNESCO Világörökségi helyszínei közé tartozik.
ORSZÁGHÁZ
A Duna partján áll az ország legnagyobb épülete, az Országgyűlés állandó helyszíne, a neogótikus stílusban épült Parlament. Az épületegyüttest 1884–1904 között építették Steindl Imre tervei szerint. Az építkezés során tizenhét éven keresztül átlagosan ezer ember dolgozott, 176 000 köbméternyi földet mozgattak meg; 40 millió téglát, félmillió díszkövet, 40 kg aranyat használtak fel. Az Orszáház épülete 268 m hosszú, 123 m széles és 96 m magas, alapterülete 17 745 négyzetméter, térfogata 473 000 köbméter. Központi eleme a kupola, amelynek két oldalán emelkedik a képviselőház (ma az Országgyűlés) és a volt főrendiház (ma Kongresszusi terem) ülésterme. Az épületnek 27 kapuja van, belül 29 lépcsőház és 13 személy- és teherlift szolgálja a közlekedést és a szállítást. Az épületben valamivel több mint 200 irodahelyiség található. A Duna felőli oldal a főhomlokzat, de a hivatalos főbejárat a Kossuth térről nyílik. Kívül 90, belül 152, összesen 242 szobor van a falakon, jeles alkotók freskói, festményei is ékesítik az Országházat. A díszítéseknél felhasznált 22-23 karátos arany összmennyisége hozzávetőleg 40 kilogramm. 2000 óta az Országházban láthatóak a magyar koronázási jelvények: Szent István koronája, a jogar, az országalma és a reneszánsz kori kard.
SZENT ISTVÁN BAZILIKA
A Szent István Bazilika Magyarország egyik legjelentősebb egyházi épülete, Budapest egyik legnagyobb idegenforgalmi nevezetessége. A Szent István-kultusz fő helyszíne. Itt őrzik ereklyeként a bazilika névadójának, a magyar államalapító király, I. (Szent) István épségben maradt mumifikálódott jobb kezét, a Szent Jobbot. Budapest legnagyobb templomának kupolája a város minden pontjáról látható. A klasszicista stílusú bazilika 1851-től 1905-ig épült a kor három legjelentősebb építészének, Hild József, Ybl Miklós és Kauser József tervei alapján. Az épület belsejében Strobl Alajos csodálatos szobrait és Benczúr Gyula Szűz Mária freskóját is megcsodálhatjuk. A bazilikában rendszeresen tartanak orgonakoncerteket. A bazilika tetején található kilátóból fantasztikus kilátás nyílik az egész városra.
ANDRÁSSY ÚT
Az Andrássy út Budapest 2310 m hosszúságú, egységes architektúrájú sugárútja, amely a Belvárost köti össze a Városligettel. Az Andrássy út az alatta haladó Millenniumi Földalatti Vasúttal és a végében fekvő Hősök terével együtt 2002-ben az UNESCO világörökség része lett. Budapest eklektikus épületeinek színe-java itt látható, számos gyönyörű, belső teret, szobrot, szökőkutat rejtő bérházzal és az Ybl Miklós tervei alapján épült Operaházzal. Az Andrássy utat három jól elkülöníthető részre oszthatjuk. Az első szakasz a Deák Ferenc tértől az Oktogonig tart. Az Oktogontól kissé változik a sugárút képe, ugyanis innentől egy szervízút is kíséri az Andrássy utat. Ez a szakasz a Kodály Köröndig tart. Innentől a Hősök Teréig a sugárút és környezete kiszélesedik, az utat elegáns villák és szép kertek szegélyezik
HŐSÖK TERE
A hatalmas terület három fő eleme az 1896-ban épült Műcsarnok, az 1906 decemberében átadott Szépművészeti Múzeum és a kettőt vizuálisan összekötő Millenniumi emlékmű, melynek 36 m magas középső oszlopán Gábriel arkangyal a Szent Koronát és az apostoli kettős keresztet tartja. Az emlékmű eklektikus stílusban épült, félköríves alakban. A bal és a jobb oszlopcsarnokban a magyar történelem hét–hét neves személyiségének bronzszobra áll.
DOHÁNY UTCAI ZSINAGÓGA
A világ második és Európa – az amszterdamival együtt – legnagyobb zsidó temploma. Az imaház 1854–59 között romantikus stílusban épült, Feszl Frigyes közreműködésével, Ludwig Förster tervei szerint. A háromezer ülőhelyes zsinagógát erőteljes keleties hatás, sokszínű nyerstéglahasználat és a belső térben látható öntöttvas szerkezet jellemzi. A Dohány utcai zsinagóga nem csak építészeti értelemben fontos helyszín. A II. világháború idején itt volt a budapesti gettó határa. Az épület mögött levő háztömbökben és magában a zsinagógában is közel hetvenezer embert zsúfoltak össze, vagyonuktól és jogaiktól megfosztva, állandó halálfélelemnek kitéve. Ez a templom a magyar nyelvű zsidó közösség és a magyar zsidó kultúra szimbóluma lett.
MARGITSZIGET
A Duna zöld hajója, források, fürdők , dúsfüvű rétek birodalma. A Margit híd és az Árpád híd között elnyúló karcsú, 2,8 km hosszú sziget a főváros legszebb parkja, ahol nyárestéken romantikus sétákat tehetünk. A természeti kincseken felül a szigeten középkori szakrális építészeti emlékek is találhatók. Évszázadokkal ezelőtt Domonkos Monostor létezett itt. Ebben a kolostorban élt IV. Béla királyunk lánya Árpádházi Szent Margit, aki a sziget névadója lett. Budapest egyik legkellemesebb pontja ez, szoborsétányokkal, tágas rétekkel. Az UNESCO által védettnek nyilvánított víztorony és a híres zenélőkút mellett strand, futópálya, szálloda, éttermek, szórakozóhelyek is találhatók itt.
BUDAPEST GYÓGYFÜRDŐI
Budapest Fürdőváros. Fővárosunk megtisztelő jelzője nem szokványos. A megnevezés jelző értékű, éppúgy, mint a rangos családok, közösségek számára odaítélt megkülönböztető cím, valaminek az értékelése s viselőjének a privilégiuma. A “Budapest Fürdőváros” elnevezés hosszú folyamat következménye, a város természeti kincseinek rangra emelése. A forrásokat már ősidők óta szenthelynek kijáró tisztelet övezte. A vallási tartalommal összekötött fürdés szokása a keleti népeknél, a hindi vallás követőinél volt először megfigyelhető. A fürdőkultúra legősibb, mintegy ötezer év előtti leletét az Indus folyó melletti völgyekben tárták fel, ahol ezt az ősi rítust, illetve kultúrát már vízvezetékek, fürdőszobák és fürdőmedencék is jellemezték. Valamikor régen az éltető víz új tartalmat, értelmet kapott, s a lelkük, hitük megtisztulásán túl a test betegségeinek gyógyítását is várták tőle.
A GELLÉRT-HEGY ÉS A CITADELLA
A Gellérthegy a főváros népszerű kirándulóhelye. A hegy Szent Gellért püspökről lett elnevezve, aki egy velencei származású Bencés szerzetes volt és a X. században élt itt. A püspök ezen a hegyen halt mártírhalált, amikor a pogány lázadók egy hordóba zárták Gellért püspököt és letaszították a hegy szikláiról. A Gellért hegyen található a Citadella – egy egykori erődítmény, amelyet az 1848–49-es szabadságharc leverése után, 1854-ben emelt a Habsburg- uralkodóház. Innen látható a világörökséget képező budapesti panoráma a legteljesebb pompájában. A hegy nevezetességei még: Szent Gellért püspök szobra, a Szent Gellért Sziklatemplom és a Szabadságszobor.
SILVERLINE RIVER CRUISES
A budapesti hajózások remek alkalmat teremtenek, hogy megtekintse a főváros legszebb részeit. A Duna által kettészelt és a folyón átívelő kecses hidak sorával összekötött Budapest egyedülálló panorámát nyújt. A magyarországi dunai panoráma a Margit hídtól a Szabadság hídig a Világörökség részét képezi. A dunai városnéző hajózások során megcsodálhatja Buda erdős hegyeit, az egyedülálló Mátyás-templommal és a Halászbástyával. A pesti oldalon pedig láthatod Budapest legszebb és legismertebb épületét, a Steindl Imre által tervezett Parlamentet, mely a világ harmadik legnagyobb parlamenti épülete. A gyönyörű panorámát ékesítik a Budát és Pestet összekötő hidak is, melyekből négy szintén a világörökségi terület része: a Margit híd, a Széchényi lánchíd, az Erzsébet híd és a Szabadság híd.
TAXIPLUS
Győződjön meg, hogy az Ön által választott taxinak van-e viteldíjmérő készüléke, amely nyugtát adhat. A fizetendő összeg az alapdíjtól, a megtett távolságtól és a várakozás díjtól függ. Általában olcsóbb a szolgáltatás, ha előre rendeli meg, jobb nem is próbálkozni, azzal hogy leint egy taxit az utcán és elkerülni a szimplán TAXI felirattal rendelkezőket. Jellemzően ezek azok a magáncégek, amelyek hajlamosak extrém magas árat felszámolni.